Kaip tapti idealia darbuotojas?

Keletas patarimų, kurie padės jums išreikšti save, užsidirbti gerą reputaciją ir profesinę patirtį.

Padaryti daugiau nei jums reikia

Daug gerų darbuotojų. Bet jei priversti pasirinkti, kuris iš dviejų, kurie nori bosas - tas, kuris susidoroja su savo pareigomis, arba Kas tai daro ir dar veikia virš planą?

Nepamirškite savo pareigas irpirminiai tikslai. Jei jūsų lygis pardavimai sumažėjo, nereikia girtis, kad jums pagerėjo savo profesionalumo lygį užsienio kalba. Ir jei rodikliai yra normalūs, ir jūs galite paminėti jų didėja, tai rodo, kad jūs galite dirbti su užsienio klientais, kaip pagerinti savo anglų kalbos įgūdžius.

Nebūk vėluoja į darbą

Žinoma, force majeure (sningant, eismo kamščių atveju,žalos mašina), bet jei vėlavimas pastovus, priežastis yra kažkas. Vadovas mato pavėlavimą aiškų signalą - dirbti jums nepatinka arba netelpa. Jei darbas netenkina, bosas jums pasakys apie tai ne atleidimo iš darbo. Vėlavimai rodo, kad jūs negalite valdyti savo laiką, todėl darbas bus neatsakingas ir nuolat sutrikdyti terminus. Jeigu darbas jums patinka, įdėti žadintuvą pusvalandį anksčiau ir ateiti laiku.

Negalima delsti

Jūs esate nebe studentas, kuris gali sau leistigyventi iš sesijos sesijos, o likusį laiką turi būti tingus. Apie karjeros kelią tapti kliūtimi. Galima būtų galvoti, kad laikas yra išsami ir užduotis yra labai paprasta, ir jūs turite laiko, kad ji laiku. Tačiau laikas bėga, užduotis buvo sunkiau nei galvojote iš pradžių, ir yra tik vienas motyvacija: nenoras ieškoti naujo darbo, nes galimą atleidimą iš darbo.

Dėl streso šioje situacijoje, yra problemų su darbo kokybe, ir jūs prarasite pasitikėjimą tarp kolegų ir valdymą. Sužinokite viską daryti laiku bent jau jo nervai labui.

Nustatyti konkretų tikslą

Žmonės skirstomi į dvi kategorijas - žmonių tikslų irŽmonės-svajones. Nors pirmasis darbas sunkus, žingsnis po žingsnio arčiau tikslo, antra tik svajoti ir rauda, ​​kad nėra stebuklinga lazdelė, fėja krikštamotė, o ne suteikti jiems gerą darbą su aukšto atlyginimo ir daug daugiau. Žmonės lengviau tikėti magija ir sėkmės nei į darbą.

Žmonės-sapnai nori tapti milijonieriumi rytoj, irŽmonės tikslai išsikėlė užduotį iki vakaro baigti ataskaitą kitą mėnesį užbaigti kursą, o tada kalbėti su viršininku didinti darbo užmokestį. Taigi jie juda pirmyn.

prisiimti atsakomybę

Atsakomybė - tai veiksmai, ir atvirkščiai, neveikimas prilygsta neatsakingumą.

Kiekvienas darbuotojas yra atsakingas už save, užrezultatai, kurioje jis įkrautas. Idealus darbuotojas, jei jis yra su darbo sąlygas (tai priklauso nuo įmonės valdymo), kokybės darbą. Kad pasitikėjimas yra svarbiausias rezultatas bendrovės, kuri yra labai vertinama dėl vadovavimo klestėjimo. Atsakomybė už savo darbą - tai idealios darbuotojo, kuris nori pasiekti sėkmingą karjerą ženklas.