Kada ir kaip sodinti daržoves?

Manoma, kad daržovės tiesiai iš sodo - naudingiausia ir labiausiai skanus! Po visų šių sultingų ir kvepiančių daržovių, kaip sode, parduotuvėje nerasite!

Kai daržovės, pavyzdžiui, morkos, labai lengva augti iš sėklų, o kiti, tokie kaip pomidorai, auga šiek tiek sudėtingiau. Jie yra geriausia pirkti, kaip sodinukai ir persodinti tiesiai į žemę.

Pirmasis sodinti sėklų gaminami kovo mėnesį. Tačiau iki šiol tik sodinukų, kad kai jis ūgliai truputį stiprėja, lašas juos išjungti po atviru dangumi. Sėti sėklas ir sėjinukus sode, būtina, kad žemė pašildytas iki 15 laipsnių. Už tai anksčiau praėjo basomis ant suarta srityje. Jei kojos buvo šalta, sėklos ne sėti.

Dauguma daržovių reikalauja saulės daug, išskyrus brokoliai, špinatai ir žirneliai, kurie mėgsta auga daliniam pavėsyje.

Norėdami gauti gerą derlių, taip pat turitedidinti dirvožemio derlingumą, pridedant Durpės, supuvę kompostą, kraujo miltai, žuvų emulsija, kt Dažniausiai trąšos, kurie yra specialiai rekomenduojami soduose, yra azoto, fosforo ir kalio.

Dauguma daržovių netoleruoja sausros. Siekiant šio tikslo, prieš sodinant sėklas ar daigai daržovių reikia palaistyti dirvožemį ir nuolat lovos drėgna visą auginimo procesą.

Norėdami mėgautis daug įvairių daržoviųPer sezoną, augalų daržovių, kad prinoksta skirtingu metu (anksti bręstančių, sezono viduryje ir vėlai nokinimo veislių). Taigi, jums nebus ilgai be šviežių daržovių.

Pipirai ir pomidorų

Sėjos sėklų daigų pagamintų kovo pabaigoje- balandžio pradžioje ir auginami 60-70 dienų daigai. Pipirai - reikalauja šilumos gamyklą ir jos sėklos sudygsta pomidorų sėklos ilgiau. Atviroje vietoje daržovių daigai sodinami 40-50 cm atstumu vienas nuo kito duobes su trąšomis.

kopūstai

kopūstai sėklos augti santykinai paprasta. Ir todėl, kad tai nėra būtina gyventi tik tos pačios rūšies skanus ir maistingas augalų, auginamų brokoliai, kaliaropės ir žiedinių kopūstų sėklų. Kopūstų Sėklos sėjamos sodinukai kovo vidurio pabaigoje. Daigai kopūstų nebijo mažo šalčio, todėl ji gali būti sodinami sode gegužės pradžioje. Augalai sodinami išskirstytų eilių, nei 20 cm.

agurkas

Kelios dešimtys veislių agurkų irkiekvienas reikalauja skirtingų priežiūra. Šie augalai gali būti sodinami sodinukai ir sėklos. Sodinant sėklas tiesiai į sodą atsitinka, kai dirva jau pašildytas pakankamai mikrobus ir nekelia grėsmės šalta.

Melionas ir arbūzas

Augalų sėklos sėjamos gegužės pabaigoje. Priežiūra sodinukai yra sumažinama iki Vėdinimas ir gausiai laistyti. Geriau šildyti sunkiose dirvose į skylę sėklų užpilkite smėlį.

morkos

Gegužės pradžioje pradėti sodinti morkų sėklas,ridikėliai, ridikai, ropės ir runkeliai. Šių augalų reikalauja boro buvimą dirvožemio, mangano, ir kalio chlorido sėklos. Sodinti sėklas sumaišyti su drėgnu smėliu, sekli ir šiek tiek atlaisvinkite dirvožemis mindžioti iš viršaus.

runkelis

runkelių sėklos sodinamos dirvoje 1-2 cmtai yra įmanoma, ir dažniau. 7 dienos po iškrovimo jie turi purkšti iš straubliuko agentas. Kai daigai pasirodo daug, jie turi pralaužti prie šaknų gauti iš obuolio dydžio.

ridikas

Ridikėliai - viena iš sparčiausiai ir anksčiauAugalai sode. Pakanka sėti 1-1,5 metrų siauros lovos sėklas. Atkreipkite dėmesį, kad šis augalas subręsta greitai ir atskilimas. Tankiai pasodinti ridikai iš eilės, traukiasi iš kiekvieno 15 cm eilėje.

ridikas

Ridikas - vandens mylintis augalų. Būtina sėti sėklas į gegužės pirmoje pusėje. Sklypas sėklos, pasirinktos saulėtas ir šiltas. Sėti tik didelius sėklas. Jie turi būti sausi. Tankiai pasodinti augalai iš eilės.

žirniai

Sėti sėklas atliekamas gegužės pradžioje, nesžirniai bijo šalčio. Sėklos sodinami 5 cm atstumu atstumo. Įdėti į vagos up sėklas į dvi centimetrų gylio, dosniai ir girdomi, kuriems su dirvožemiu.

Cukinijų ir skvošas

Birželį, pasodinti cukinijos sėklas ir Skvošas jauvasaros saulė sušildyti žemę. Cukinijos turi būti pakankamai tiesioginių saulės spindulių. Po sodinimo, sėklos turėtų būti gerai šeriami ir girdomi.

moliūgas

Sodai moliūgų ant pietų pusėje, siekiant apsisaugoti nuo cool ryto spektakliai. Apželdinimas moliūgų sėklos sudygo arba 20 dienų daigai.

baklažanas

Baklažanų - labiausiai šviesos mėgstantys augalai. Jie reikalauja daugiau šilumos nei paprikos ir pomidorai. Optimali temperatūra augimo baklažanais yra 20-25 laipsnių. Šie augalai yra ypač gerai jaustis ant derlingos juodąją dirvą, apsaugotos nuo vėjo.

Augti gerą derlių, jūs vis tiek turėtų žinoti iš labiausiai harmoningą susitarimą dėl tam tikrų daržovių lovos.

Brokoliai, Briuselio kopūstai, kopūstaikopūstai ir žiediniai kopūstai gauti kartu ir su kitomis daržovėmis. Jų "kaimynai" gali būti burokėliai, salierai, agurkai, svogūnai, bulvės ir špinatai. Tai yra geriau ne sodinti šalia pankolių, pupelių, braškių ir pomidorų.

Morkos gali būti auginami kaimynystėje su kitomis daržovėmis: pupelės, svogūnai, pomidorų ir žolelių, tačiau ji negali toleruoti kaimynystę su krapais.

Kukurūzų turėtų būti sodinami šalia bulvių, pupelių, žirnių, moliūgai, agurkai, tačiau atokiau nuo pomidorų.

Agurkai nepatinka kaimynystę su bulvėmis ir prieskoniais, bet manoma, sėkmingą nusileidimą šalia pupelės, kukurūzai ir žirniai.

Svogūnai geriausiai pasodinti šalia burokėlių, morkų ir atstovų Koç šeima. Tačiau, tai yra geriau ne sodinti ją šalia pupelės ir žirniai, jei norite vėliau surinkti gerą derlių.

Žirniai yra geriausias pasodinti šalia Morkos, ropės, agurkai, kukurūzai ir pupelės, bet nuo svogūnais ir bulvėmis.

Norėdami gauti geriausius rezultatus, pomidorai turi būti sodinami šalia svogūnai, šparagai, morkos, petražolių arba agurkų, tačiau atokiau nuo bulvių, ir įvairių atstovų Koç šeima.

Kalbant apie bulves, tai geriausia pasodinti šalia pupelės, kukurūzai ir kopūstų. Bet iškrovimo šalia moliūgų, pomidorai ir agurkai, turėtų būti atsisakyta.

Geras derlius!