Ivana Kupala: istorija ir tradicijos

Ivana Kupala diena - tai visiems mėgstamiausia vasaros folkloro festivalis su senovės tradicijomis ir papročiais. Iš pradžių buvo pagoniška šventė, skirta Saulės ir slavų dievo Kupala. Šiuo metu daugelyje šalių Ivan dienąKupala yra kaip šventą dieną, taip pat nacionalinė. Tai buvo laikas į Ioanna Krestitelya, kuris yra naujas stilius kalendorius patenka liepos 7 dieną. Švenčiama nuo 6 iki 7 liepos naktį. Žmonės jau seniai prijungti ypatingą reikšmę šios šventės, ir manė, kad jis buvo mistikas, pripildytas magijos ir raganavimo. Kas yra Ivanov diena ypatumas? Mes rekomenduojame jums susipažinti su istorija, tradicijomis, papročiais, ritualais, Būrimo ir simboliais šios šventės.

Joninių diena, kaip jis vadinamas ir senais laikais, gana turtingas tradicijas, apeigas ir ritualų. Reikėtų pažymėti, nepaisant patirties, iš kurių daugelis galima rasti šiandien specifika.

Ypatingas dėmesys buvo skirtas šios šventės pajėgųprigimtis. Buvo tikima, kad vanduo yra išvalomas fiziškai Atspindys visas ligas, ir dvasiškai. Nuo Ivan Kupala ir Ilyina dieną (rugpjūčio 2 dienos), visi piktosios dvasios liko ežerų, upių ir rezervuarai vandenis, todėl svarbu buvo plaukimas, kuris padeda išvalyti iš visų blogio, išgydyti ir gauti gerą sveikatą.

Be to, pagal populiarųjį įsitikinimu, šį kartą vanduoJis įrašytas į šventą sąjungą su ugnimi, ir ji buvo laikoma didžiulis gamtos jėga, kuri tapo Kupalos laužų simbolis. nuo neatmenamų laikų, žmonės važiavo aplink ugnį šokių, šoko ir pašoko virš jo ugnies. Jie tikėjo, kad tas, kuris šokinėja ir paliečia liepsną, ištisus metus bus sėkminga ir gali būti suteikta rasti tikrąją laimę. Kitas šventė Ivana Kupala laikoma meilės dieną. Šią dieną, jaunimas žiūrėjo vienas į kitą ir ieško mate. Kai pasirinkimas yra pagamintas, mergina ir vaikinas pašoko ant ugnies kartu, susikibę rankomis. Taigi, jie bandė patikrinti savo jausmus ir pažvelgti į ateitį. Jei pora šoktelėjo, suspaudė rankas, tada jų santuoka bus stiprus ir laimingi, jei, priešingai, tai yra geriau ne su jais susitikti. Net tarp Kupalos laužai vairavo galvijus į savo mirtį ir nepatyrė ligą. Mama sudegino ant laužo drabužių pribolevshy vaikus į ligos atsitraukia. Taip pat labai populiarus buvo padegti medinių ratų ir barelių dervų, kurie vėliau suvyniotos į kalnus ar buvo ant ilgų polių, simbolizuojanti saulėgrįža.

Kadangi šią dieną gamta turi ypatingą galiąir magija, daug moterų bandė išlaikyti šį magijos gabalas ligos ar nelaimės atveju. Todėl po plaukimo visi išėjo žolės. Kai surinko juos būrimą, kitų ceremonijų, kai tam, kad vėliau gydyti šie augalai save ir artimuosius. Ypatingas dėmesys buvo iki šios dienos paparčio. Buvo tikima, kad ji žydi už kelių sekundžių naktį ir tada dingsta. Ir jei jums rasti šį gėlę, tai įmanoma pasiekti turtus ir gerovę.

Tuo metu, tuo tarpu moterys surinkta žolelių, vyraiįsteigė iškirstą medį prie židinio, kuris buvo vadinamas "Dažikliai" arba "olas". Pasibaigus šio lėlės šventės pabaigoje sudegė atsikratyti visų bėdų ir nelaimių.

Daugelis nevedę merginos nekantriai lauktasMagic Kupalos naktį - geriausias laikas būrimą. Vienas iš populiariausių maudymosi būrimą dėl naktį buvo ir tebėra būrimą priemonėmis vainikai, kurie banguoto iš varnalėšų, meškos ausies, Bogorodsk žolės ar Ivan da Marya. Austa vainikėliai žolės įdėta apšviesta žvakių ar mažas rakštis, po to, vainikai launchable. Kiekvienas mergina atidžiai stebėjo savo vainiką:

kai bus plaukti į vainiką kranto, ir ten bus jai susižadėjusi;

Jei vainikas greitai nukrypsta nuo kranto, tai prognozuoja laimingą ir ilgą gyvenimą, ar geras santuoką;

jei žvakė ar rakštis į vainiką, sudegino ilgiau nei kiti, tai reiškė, kad asmuo gyvens labai ilgai;

jei vainikas skendimo, tai rodo, kad vedęs šiemet ji nebus, arba nustoja mylėti savo susižadėjusi.

Mūsų protėviai, kaip ir bet kuris kitas atostogas, atidžiai stebėjo tą dieną oras. Jei jis pradeda lyti vidurvasarį vasarą bus karšta, ir oras - sausa.

Bet jei dangus dosniai nusagstyta žvaigždėmis, o ryte rasos pobūdžio dovanoti gausu naktį, ji bus gero derliaus agurkai, grybai, ir iš tiesų visi daržovės.