Neįprastos receptai maišos

mėgstamiausia patiekalas daugeliui pavasarį tampamaišos. Tai skanus, naudingas ir patenkinti, be to, nereikia jos rengimas specialiųjų pajėgų. Maišos daugkartinio gėrimą, mineralinis vanduo, sultys, arba jogurtas beržas, ir kitų ingredientų gali skirtis į jį. Mes Jums siūlome šešis įdomius receptus tai gaivus pavasario patiekalas pasirinkimą.

Maišos mėsa komanda

Mėsa okroshka geriausia derinti įvairių gyvūnų ir paukščių mėsos - taip paaiškėja, daug skanesnis.

ingredientai: gira - 1,5 l jautienos - 100 gramų, Vištienos - 200 g, česnakai - 10 g agurkų - 2 vnt, bulvių -. 1 vnt, žirniai -. 1 bankas, kremas - 50 ml, kiaušinis - , 2 krapai vienetų -. 5 g, petražolių - 5 g druska, pipirai.

paruošimas: Virkite bulves, jautienos ir vištienos. Atvėsinta mėsa, kiaušiniai, bulvės ir agurkai supjaustyti mažais kubeliais. Svogūnų laiškų, krapų ir petražolių smulkiai supjaustykite. Įdėti į puodą žolelių, kiaušinių, mėsos, žirnių ir agurkais. Išmaišykite ir supilkite girą. Druskos ir pipirų pagal skonį. Patiekti su grietine.

maisto maišos

Jei esate dietos, virėjas šiupinys daržovių ant kefyro. Pasirodo, labai lengva patiekalą, kad bus patenkinti alkį ir pakenkti skaičius atneš.

- ingredientai: ridikai, 8 vnt agurkai - 2 vnt, česnakai - 10 g, krapai - 5 g, petražolių - 5 g, rūgštynės - 5 g, kiaušinių - 2 vnt, jogurtas - 1 L, druska, pipirai ... ,

paruošimas: Ant šiurkščiavilnių tarka ardyne ridikėliai ir agurkai. Kruopščiai nuplaukite ir supjaustykite žali. Smulkiai pjaustyti kietai virti kiaušiniai. Visi druskos ir pipirų. gerai išmaišykite. Supilkite jogurtą ir tegul ji palaikius kelias minutes.

runkelių maišos

Cukrinių runkelių maišos yra ne tik puikiai atgaivina, bet energizuoja neapkraunant skrandžio tuo pačiu metu.

ingredientai: gira - 1,5 l, ridikai - 1 krūva, agurkai - 1 vnt, cukrinių runkelių -., česnakai 1 - vnt. 1 krūva, - krapai 1/2, bulvių - pluošto 2 - vnt kiaušinių. 3 vienetai. druska - žiupsnelis cukraus - 1 arb, acto - 1 arb, veršiena - .. 150 g, grietinėlė - 2 šaukštus

paruošimas: Virkite pasūdytame vandenyje veršienos. Runkeliai siųsti kepti orkaitėje. Virkite bulves savo odos. Virėjas kietai virti kiaušiniai. Runkeliai, bulves ir kiaušinius nulupkite ir supjaustykite mažais kubeliais. Krapų ir svogūnai smulkiai supjaustykite. Pridėti supjaustyti veršienos ir agurką. Cut ridikai plonomis riekelėmis. Įdėti į Žaliųjų ir ridikai mėsos, kiaušinių, bulvių, runkelių. Supilkite visus girą. Įdėti druskos, cukraus, acto ir giros. Okroshka supilkite į dubenėlius ir patiekite su grietine.

žuvis okroshka

Žuvų maišos tinka lynai, ešeriai ar lydekos - Jie kasa ir jūros geriau išnaudoti menkių, nes ji yra geriausiai kartu su gira ir daržovių.

Ingredientai: žuvies filė - 450 g Krevetės - 6 vnt., Ridikėlis - 100 g, česnakai - 10 g, gira - 2 litrai, bulvės - 3 vienetai, morkos - 1 vnt., Agurkai -. 3 vnt kiaušinių -. 2 vienetai, garstyčių -. 1 arb, grietinėlė - 2 šaukštus druskos, krapai - 2/1 spindulio.

paruošimas: Virinama bulvės, morkos, kiaušiniai, žuvies ir krevečių. Kiaušiniai švarus ir atskirti baltymus nuo trynių. Baltymai supjaustykite ir prijungti su virtomis žuvų filė, smulkiai kapotų agurkų, bulvių, morkų ir ridikų. Svogūnai smulkiai supjaustykite ir sumalkite su druska. Į grietine, pridėti koše tryniai, druskos ir garstyčių. Visi sumaišoma ir sumenkinti kvas. Pridėti paruoštomis daržovėmis, krevečių ir maišykite. Pateikdami okroshka pabarstykite smulkintų krapų.

grybų maišos

Grybų maišos - tai ne tik sriuba. Bet gerai, jis duos jums didelį aromatą ir nepamirštamą skonį.

ingredientai: gira - 1,5 l, sūdyti grybai - 400 g bulvės - g 250, agurkai - g 200, grietinėlė - 100 ml, česnakai - 10 g, morkos - 50 g, garstyčios - 10 g kiaušinių - 2 vienetai. krapų - 1/2 krūva, cukraus - 1/2 arbatinio šaukštelio druskos - žiupsnelis pipirų.

Paruošimas: Išvirkite kiaušinius, morkas ir bulves. Daržoves supjaustykite kubeliais ir baltymų. Krapų sukapoti, pridėti košė kiaušinių trynius, garstyčias, grietinę, pipirus ir druską. Plaukite į koštuvą marinuoti grybai, leiskite vandeniui ištekėti, perkelti ant popierinio rankšluosčio, pjaustyti. Plauti ridikai su agurkų, pjaustyti ridikai į plonais griežinėliais, agurkų - kubelių. Taip pat smulkiai supjaustykite svogūnų laiškų plunksnas. Sumaišykite visus lėkštę tinkamoje apimties. Tada pridėkite grietinės ir garstyčių mišiniu. Supilkite šaltą duonos giros ir sumaišoma. Padovanoti okroshka su grybais 10 min ir tarnauti.

vaisiai maišos

Tai maišos yra ypač kreipiuosi į gerbėjų šviesos desertai. Skirtingai nuo kitų receptų šiame desertas gali būti naudojamas kaip užpildyti ne tik užvirinti, bet jogurtą ar kefyrą.

Ingredientai: nektarinų - 2 vnt, kivi - 1 vnt, vynuogės - 100 g, mėtos - 10 g, bananų - 1 vnt, kriaušės - 1 vnt, cinamono - žiupsnelis, medus - 1 valgomasis šaukštas citrinos sulčių .... - 1 arb, gira - 1,5 litro.

Paruošimas: Gira Parūgštinama su citrinos sultimis. Tada cinamono ir medaus arka. Vaisių žievelės, sėklų ir supjaustyti į mažus gabalus. vynuogių, supjaustyti per pusę ir pašalinkite sėklas. Viskas pridėti į keptuvę, užpilti aštrus giros ir garnyras su mėtomis.

Gero apetito!