Kaip būti atsakingas vartotojas?

Etikos gamyba mados, kuriatidi aplinkai ir žmonių, iki šiol tai buvo reti. Bet šiandien viskas pasikeitė. Gamintojas HM ragina mesti savo senus drabužius perdirbti, Lagerfeldas pristato ekokollektsiyu įmonė Adidas bėgimo bateliai yra pagaminti iš nuolaužų rasti ant vandenyno dugno, Emma Watson yra paskelbtas suknelė pagamintas iš perdirbtų medžiagų Calvin Klein ir Eco-Age. Nauja tendencija yra tvirtai įtvirtinti į mados gyvenime.

Judėjimas už atsakingą gamybą ir aktyviaitiesiog pasireiškia Skandinavijoje. Švedijoje, HM teikia subsidijas ekodizayneram ir biologai. Danijos šeimininkai konferencijos Kopenhagos mados viršūnių susitikimą etiško mados. Galbūt ne visi žino, tačiau mados pramonė užėmė antrą vietą iš labiausiai pavojingų pramonės sąrašą.

HM - masinės rinkos milžinė, kuri gamina apie 600milijonų vienetų drabužių per metus. Pigūs Daiktai supersaturated rinka: žmonės linkę pirkti daugiau ir daugiau. Ir aplinkos apsaugos programose, mokslininkas sudarymo ir surinkimo senų dalykų negali kompensuoti padarytą žalą iki galo.

Tie, kurie tikrai rūpi etikos mados,pabandykite sutelkti dėmesį į dalykus atsakingai pagamintų. Modelis Amber Valletta ir mada direktorius Vanessa Friedman yra apie tai kalbėti. Didžiojoje Britanijoje 74% drabužių pirkėjų yra pasirengę mokėti šiek tiek daugiau už dalykas pagamintos etikos standartų. Bet kokybė ir išvaizda išlieka prioritetu: nors dalykas yra padaryta pagal ekologinio draugiškas, niekas nenori pirkti, jei ji yra prastos kokybės ir nestilno taisykles.

Tai ne tik gamintojo atsakomybėdrabužių, bet ir pirkėjai. Daugelyje daugėja atsakingų vartotojų pasaulyje. Mes negalime pakeisti mados industrijoje, bet mes turime jėgų keisti savo pirkimo įpročius. Jei jis bus daug žmonių visame pasaulyje, ji bus priversti gamintojus keisti koncepciją. Kaip tapti atsakingu pirkėjas?

Pirkti mažiau nei

Sakinys "gaminti mažiau prekių" nėraJis veikia - niekas nenori mažinti savo pelną. Tačiau mes galime pirkti mažiau. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje apskaičiavo, kad drabužinė britai yra dalykų, kurių nėra nešioti, net vieną kartą per metus, per 30 mlrd svarų iš viso. Šiuolaikiniai žmonės perka drabužius 400 proc daugiau nei prieš dvidešimt metų. Paklauskite savo močiutę, kiek ji turėjo dalykų savo amžiaus?

Prieš atlikdami kitą pirkimą,Pagalvokite apie tai: Jūs reikia? Ypač masinės rinkos parduotuvėse, kuriose palyginamosiomis akcijas ir nuolaidas. Tiesiog manau, tai nebrangu, jums reikia imtis. Tegul kaina turi būti ne jūsų lemiamas veiksnys. Kur jums bus dėvėti šį dalyką? Ką derinti? Ar yra kas nors jūsų spinta yra labai panašus palaidinė ar sijonas? Tai netaikoma klasikinių juodos arba baltos spalvos marškinėliai. Bet jei jums reikia juokingą marškinėlius su nuotrauka, kad sezono ar pavargsta ar prarasti formą. Pirkti kokybišką ir teisingą dalyką, kuris tarnaus Jums ilgą laiką ir bus prašome jus daugiau nei vieną mėnesį.

Dėvėti ilgas dalykų

Jei nešiojate dalykas ilgą laiką, tai yra tam tikru mastu išperka padarytą žalą planetai savo gamybos metu. Geri batai, paltai, džinsai dėvėti daugiau nei metus.

Augti medvilnė vieną porą džinsų, jums reikia 10.000 litrų vandens. Taip pat ant medvilnės plantacijų naudoti 20% naudojamų pesticidų.

Aukštos kokybės džinsai yra ilgaamžiai: jie yra įdomus dėvėti ir gražiai nušluostė. Todėl jums neturėtų paleisti naujais, jei jums nereikia, ir jūs tiesiog norite.

Neišmeskite dalykus

Vidutiniškai amerikiečiai išmesti per metus 40 kilogramų drabužių. Labai mažai dalykų yra nevisavertis natūraliu būdu, be trukdžių. Viskas poliesterio gali gulėti į žemę 200 metų.

Vietoj išmesti dalykus, suteikti jiems naują gyvenimą. Būkite fantazija: keisti, keisti dalyką, ir tai bus Sparkle su naujomis spalvomis.

Jei dalykas atrodo gerai, bet jūs tiesiog pavargę, galite rasti savo naują savininką.

Daiktai, kurių kokybė neleidžia jiems nešioti daugiau galima imtis perdirbti. Kai kuriose vietose dėl perdirbimo imtis tekstilės: Drabužiai, patalynė.

Pasirinkite etikos prekės

Pamatyti ženklų sąrašą atsakingai į drabužių gamybą. Tokie reitingai Įmonių riterių ir "Greenpeace". Adidas, HM ir Marks & Spencer yra sąraše.

Išlaikyti vietinius gamintojus

Ieško dalykų lokaliai lengviaukontroliuoti, kaip ir kokios medžiagos jie siūti. Tai neįmanoma padaryti su kelių milijonų dolerių pelno. Sąlygos, kuriomis dirba siuvėjos, per etikos prekės faktorius.

Vietinis prekės ženklas yra mažiau kenksmingas ekologiją taip pat, nes jie nėra gabenami per ilgą atstumą dalykas.

Finansai ir malonus darbas, remiantis darbo kokybę, o ne masinės gamybos.

Eiti į dėvėtų

Antra vertus, ir vintage parduotuvės galima rastikažkas labai kietas, su tikrumo, kad niekas yra tas pats kaip ir jūs. Dizaineriai sezoną iš eilės, kad atsigręžti į praeitį įkvėpimo. Kodėl skatina perprodukciją, jei galite dėvėti ką nors, kuris truks daugiau nei vienerius metus.

Šiuolaikiniai dizaineriai taip pat naudojant dalykųdėvėtų savo kolekcijas. Pavyzdžiui, iš senų odos striukės susiūti maišus. Tai taip pat puikus būdas pratęsti dėvėtų daiktų gyvenimą.